W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam tobie, Panie” | PL + PJM + UA

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam tobie, Panie” | PL + PJM + UA
Data rozpoczęcia 2023-07-08
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Zwiedzanie

Jaka refleksja płynie z namysłu artystki nad najważniejszymi wartościami chrześcijańskimi? W jaki sposób kształtowany jest wizerunek kobiet w Kościele? Jakie wspomnienia z katechezy prezentuje na wystawie Paulina Mazurek? Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam tobie, Panie” prezentującej osobistą drogę autorki poprzez retrospekcję procesu jej wychowywania w wierze katolickiej. Artystka korzysta z chrześcijańskich motywów ikonograficznych, miksując je z osobistymi archiwalnymi materiałami wizualnymi, dzięki czemu zyskują one nowy charakter. Zestawienie tych elementów nadaje im nowy wydźwięk, a przyjęty sposób obrazowania pozwala spojrzeć na poruszany temat z dystansu, ujmując szerszy kontekst zjawisk.

Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: . Oprowadzanie tłumaczone na polski język migowy (Ewelina Lachowska) oraz język ukraiński (Volodymyr Dyshlevuk).
Wstęp: w cenie biletu do galerii.

Prowadzenie: Krystian Kamiński, kurator wystawy „Tyle dobrego zawdzięczam tobie, Panie”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej