W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Orient Station: „The Kievianer” – wystawa plakatu artystycznego duetu Braty

Orient Station: „The Kievianer” – wystawa plakatu artystycznego duetu Braty
Data rozpoczęcia 2016-07-06
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2016-07-10
Godzina zakończenia 01:00
Miejsce Błonia pod Zamkiem, Klub Festiwalowy
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

The Kievianer to seria plakatów poświęcona tętniącej życiem stolicy Ukrainy, stworzona w technice kolażu, która stała się znakiem rozpoznawczym twórczości dwóch braci. Prace z tej serii łączą w sobie fotografie najważniejszych symboli Ukrainy, skany starych druków datowanych na XVIII i XIX w., a także elementy znanych ukraińskich prac i akwareli

Ta właśnie kombinacja retro oraz użycie w procesie tworzenia nowoczesnych technologii, daje poczucie współistnienia różnych okresów czasowych. Zmienia to nie tylko spojrzenie na historię, ale przede wszystkim zaznacza jej współistnienie. Pracując nad znaczeniem i interpretacją formy, która charakteryzuje to dzieło – bracia czuwają, by zachowany został sens tego co ilustrują.

Braty, czyli Ivan i Vasyl nie przywiązują dużej wagi do chronologii, a najważniejszą dla nich rzeczą jest hierarchia. Integrując symbole z różnych okresów, bracia tworzą w swoich pracach nie tylko obraz ponadczasowej Rusi, ale także obraz społeczności ukraińskiej.


Orient Station – w swoich założeniach projekt ma przybliżać widowni z Polski, a także z Europy Zachodniej interesujących, aczkolwiek u nas jeszcze szerzej nieznanych artystów zza wschodniej granicy. Chcemy zaprosić do Lublina konkretnych wykonawców, którzy zyskali już renomę w swoich krajach, a teraz chcą postawić kolejny krok i zaistnieć na arenie międzynarodowej. Kryterium przyjęcia na muzyczną rezydencję w Lublinie stanowić będzie oryginalność oraz wysoka jakość artystyczna.

Więcej informacji: http://www.innebrzmienia.eu