W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Orient Station: „Urban-Sketching” – warsztaty szybkiego szkicowania pejzażu miejskiego

Orient Station: „Urban-Sketching” – warsztaty szybkiego szkicowania pejzażu miejskiego
Data rozpoczęcia 2016-07-08
Godzina rozpoczęcia 15:00
Data zakończenia 2016-07-09
Godzina zakończenia 21:00
Miejsce Błonia pod Zamkiem, Klub Festiwalowy
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt Zapisy: pod adresem http://e.kietlinska-drozd@warsztatykultury.pl.
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Szkicowanie w miejscach publicznych daje ogromną możliwość pozytywnych interakcji z otoczeniem. Rysunki wykonuje się przeważnie cienkopisem, a następnie wypełnia akwarelami. Tą techniką posługują się głównie osoby chcące utrwalić wspomnienia z wakacji, podróży, etc. Warsztat oparty będzie o wizję prowadzących na temat procesu szkicowania i będzie miał na celu rozwijanie w uczestnikach chęci i umiejętności eksplorowania przestrzeni miejskich poprzez przezwyciężenie lęku przed pustą kartką. Takie podejście do tematu czyni szkice wyjątkowymi i szczerymi. Warsztat będzie się składał z półgodzinnego wykładu wprowadzającego, kilku krótkich i szybkich ćwiczeń rysunkowych, a część główna będzie odkrywaniem poprzez szkicowanie przestrzeni festiwalowych.

Prowadzący:
Lera Sxemka – artystka sztuk wizualnych z Kijowa. Współinicjatorka Urban Sketching Projekt Kyiv (http://uspkyiv.tumblr.com/), projektu wokół którego gromadzą się ludzie by rysować otaczający ich świat. Nie chodzi tylko o uchwycenie czegoś na papierze, ale o poznanie przedmiotu, poczucie go i uczynienie go swoim własnym. Tak samo Lera pracuje nad swoimi projektami – zawsze starając się wyrażać siebie poprzez własny język graficzny. Obecnie pracuje jako wolny strzelec tworząc ilustracje, grafiki, projektując książki oraz realizuje projekty z zakresu motion design. https://www.behance.net/sxemka

Max Pavlyuk – artysta grafik z Kijowa. Kreatywny i ambitny, jest badaczem przestrzeni miejskich. Jako WE BAD prowadzi warsztaty z tworzenia kolażu.
https://www.behance.net/quiz
http://maxpavlyuk.tumblr.com/

Zapisy: do 6 lipca 2016 drogą mailową pod adresem http://e.kietlinska-drozd@warsztatykultury.pl. 
W mailu należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Na warsztaty trzeba zabrać własne materiały rysunkowe (notesy, ołówki, długopisy, cienkopisy, flamastry). Warsztaty zostaną poprowadzone w języku angielskim.