W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Otwarcie wystawy ilustracji „Korczak i jego dzieło”

Data rozpoczęcia 2010-05-21
Godzina rozpoczęcia 18:30
Data zakończenia 2010-06-11
Kategoria Wystawa

Wystawa prezentuje efekty warsztatów zorganizowanych w 2006 r. przez Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne dla dzieci im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie pod kierownictwem artystycznym Janusza Stannego. Zestaw prac poszerzono o ilustracje artystów nie uczestniczących w warsztatach oraz twórców już nieżyjących – Jerzego Srokowskiego i Waldemara Andrzejewskiego. Projekt miał na celu przypomnienie i popularyzację postaci i dzieła patrona Sanatorium – Janusza Korczaka.. Autorem projektu i kuratorem realizacji jest Maria Grażyna Szpyra.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu dydaktycznej premiery teatralnej „Król Maciuś Pierwszy” Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie.

Wystawy towarzyszące pokazane będą w foyer Teatru im. H.Ch. Andersena ( ilustracje dotyczące premierowego spektaklu) i w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” (wojenne losy doktora Janusza Korczaka).

Wystawie towarzyszy wydany katalog, w którym zgromadzono wszystkie wykonane podczas warsztatów ilustracje, ilustracje twórców już nieżyjących oraz fragmenty tekstów do wybranych utworów J. Korczaka, a także krótkie noty biograficzne polskich artystów.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne