W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy: Lublin Rowerem

Otwarcie wystawy: Lublin Rowerem
Data rozpoczęcia 2014-01-30
Godzina rozpoczęcia 13:00
Kategoria Wystawa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Urząd Miasta Lublin, Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe zapraszają na wernisaż wystawy LUBLIN ROWEREM.

Wystawa fotografii „Lublin Rowerem” jest poświęcona transportowi rowerowemu w Lublinie. Prezentuje zagadnienia związane z zaletami roweru jako przyjaznego miastu środka transportu oraz przykłady dobrej infrastruktury rowerowej z Polski i ze świata, eksponuje możliwości przewozu dzieci i towarów na rowerze, rozwiązania parkingowe, a nawet Cycle Chic, czyli rowerową elegancję. Celem wystawy jest przedstawienie roweru jako alternatywnego i atrakcyjnego miejskiego środka transportu.

Uczestnicy wernisażu otrzymają bezpłatnie przewodnik miejskiego rowerzysty Lublin Rowerem z rowerową mapą Lublina oraz numer specjalny czasopisma ekologicznego „OIKOS”, poświęcony tematyce zrównoważonego transportu.

"Lublin Rowerem. Przewodnik miejskiego rowerzysty"
Długo oczekiwana książeczka z którą korzystanie z roweru w Lublinie stanie się dużo łatwiejsze. Zawiera m.in dokładną mapę istniejącej i tworzonej infrastruktury rowerowej, w tym planowanej na ten rok sieci stacji roweru publicznego.