W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy: „Maria Skłodowska-Curie i Jej rodzina”

Otwarcie wystawy: „Maria Skłodowska-Curie i Jej rodzina”
Data rozpoczęcia 2019-10-23
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce Sala Muzeum UMCS, gmach Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11)
Organizator Archiwum i Muzeum UMCS
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Archiwum i Muzeum UMCS zapraszają na otwarcie wystawy poświęconej patronce Uniwersytetu pt. „Maria Skłodowska-Curie i Jej rodzina”.

Otwarcia dokona JM Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski w obecności prof. Pierre’a Joliot - znanego biochemika i wnuka noblistki, któremu 24 października br. wręczony zostanie dyplom doktora honoris causa UMCS.

Ekspozycja powstała głównie w oparciu o fotografie udostępnione przez Musée Curie w Paryżu oraz Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. W większości są to materiały prezentowane w naszym Muzeum po raz pierwszy. Wystawa, w odróżnieniu od wielu poprzednich, nie prezentuje dorobku naukowego wielokrotnej noblistki, lecz koncentruje się na jej związkach i relacja rodzinnych.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca listopada br.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej