W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy: Miłosny performance

Otwarcie wystawy: Miłosny performance
Data rozpoczęcia 2016-02-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Labirynt | Plaza (ul. Lipowa 13, Lubli
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Dorota Buczkowska, Teresa Gierzyńska, Edward Dwurnik, Ada Karczmarczyk, Leszek Knaflewski, Zofia Kulik, Robert Kuśmirowski, Honorata Martin, Ewa Partum, Aleka Polis, Wojtek Puś, , Maciek Salamon, Wilhelm Sasnal, Aleksandra Ska, Jasiek Smaga, Roman Stańczak, Jerzy Truszkowski, Zbigniew Warpechowski
kuratorka: Zofia Krawiec

Prace prezentowane na wystawie są wyrazem intensywnych uczuć ich twórców, czymś w rodzaju miłosnej korespondencji. Tytułowy performance to intymny gest, którego adresatem jest tylko jedna osoba. Być może również tylko ta jedna osoba może go w całości odczytać. Nie są to realizacje ściśle i bezpośrednio o miłości, te prace to byty, które funkcjonują w związku jako codzienne gesty. Stanowią one przykład tego, jak sztuka towarzyszy artyście w życiu – splatają się w nich wyjątkowe stany, doświadczenia artystycznego i miłosnego. 

Wystawa czynna do 20.03.2016 (wt.-niedz., 12.00-19.00)

Powiązane:

Galeria Labirynt