W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy: Tam gdzie teraz 2018

Otwarcie wystawy: Tam gdzie teraz 2018
Data rozpoczęcia 2018-07-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Tam gdzie teraz to już trzecia wystawa prezentująca prace wybranych stypendystów/stypendystek programu „Gaude Polonia”, powstałe w trakcie trwającego od lutego do lipca pobytu rezydencyjnego w Polsce. W tegorocznej edycji bierze udział 11 stypendystów/stypendystek realizujących swoje projekty w Białymstoku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Są wśród nich zarówno znani twórcy, którzy pomimo młodego wieku brali już udział w ważnych międzynarodowych wydarzeniach artystycznych (np. Biennale w Wenecji), jak również niedawni absolwenci/absolwentki szkół artystycznych. Do udziału w wystawie został także zaproszony kolektyw artystyczny Open Group, którego trzej członkowie brali udział w programie „Gaude Polonia” w poprzednich latach.

Artystom i artystkom nie narzucono żadnych ograniczeń tematycznych czy formalnych, dzięki czemu wystawa stanowi przegląd różnorodnych postaw artystycznych. Prezentowane dzieła to w większości nowe realizacje powstałe w tym roku, podczas pobytu w Polsce – prace wideo, instalacje, obiekty, fotografie, performanse. Wystawa ma charakter szkicowy, gdyż jej celem jest prezentacja efektów ciągle jeszcze trwających rezydencji, część z eksponowanych dzieł to projekty będące w procesie, duża część prac jest pokazywana po raz pierwszy na wystawie w Galerii Labirynt.

Uczestnicy i uczestniczki wystawy: Danylo Kovach / Wrocław; Pavlo Kovach / Warszawa; Yuriy Kruchak / Białystok; Nataliia Lisova / Poznań; Valentyn Odnoviun / Poznań; Iryna Ozarinskaya / Łódź; Viacheslav Poliakov & Elena Subach / Katowice; Anton Saienko / Poznań; SVITER art group i Iwan Switłycznyj / Wrocław; Olha Vasylenko / Warszawa; Victoriia Zymomria / Lublin; gościnnie: Open Group

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultur. 

Wystawa czynna do 12.08.2018 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00). 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej