W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy: Wystaw to! / Exhibit it!

Otwarcie wystawy: Wystaw to! / Exhibit it!
Data rozpoczęcia 2018-07-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt 2, Lublin, ul. Grodzka 3
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Wystawa jest wynikiem kilkumiesięcznego projektu edukacyjnego Watch out!, który dotyczył m.in. eksplorowania przestrzeni publicznej Starego Miasta oraz Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Uczestniczyły w nim zarówno osoby zajmujące się teoretycznymi aspektami sztuki, jak i osoby, które same tworzą. Projekt ewoluował, skupiając się szczególnie na przestrzeni targowiska przy ul. Ruskiej, które stało się dla uczestników i uczestniczek projektu symbolicznym odniesieniem do szeroko rozumianego rynku sztuki.

Kuratorka Valerie Karpan wykorzystała dwupoziomowość przestrzeni wystawienniczej Galerii Labirynt 2, dzieląc wystawę na dwie części. Pierwsza z nich podsumowuje projekt, prezentując dokumentację i wyniki badań związanych z miastem i jego historią, na podstawie twórczych spotkań i dyskusji, które odbywały się w ramach Watch Out!. Druga część ekspozycji jest zaś wynikiem przemyśleń na temat świata sztuki i analogii między rynkiem sztuki a targowiskiem, a także efektem obserwacji konkretnego miejsca i ludzi.

Uczestnicy i uczestniczki wystawy: Paweł Giergisiewicz, Valerie Karpan, Maryna Khrypun, Magdalena Korczak, Daria Lytvynenko, Natalia Paprota, Katarzyna Sienkiewicz, Agata Sztorc, Viktoriia Zymomria,
Kuratorka: Valerie Karpan
Współpraca: Agnieszka Duda-Jastrzębska, Aleksandra Kołtun, Rafał Lis, Marta Nazaruk


Valerie Karpan (ur. 1989, Kijów, Ukraina) – kuratorka projektu Watch Out!, stypendystka programu Gaude Polonia, pracująca w Kijowie kuratorka i edukatorka, współzałożycielka organizacji Cultural Geographies. Valerie Karpan zajmuje się sztuką współczesną oraz edukacją kulturalną. Związana z Port creative hub jako kuratorka i koordynatorka, a także z projektem Children’s Geographies. Pełniła funkcję kuratorki oraz koordynatorki projektów edukacyjnych w PinchukArtCentre. Karpan zajmuje się praktykami partycypacyjnymi w sztuce współczesnej, skupiając się na włączaniu dziecięcych pomysłów w planowanie miast.

Prezentowane prace powstały w ramach Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia”. 

Wystawa czynna do 10.08.2018 (wt.-niedz., godz. 15.00-19.00)