W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarcie wystawy Zofii Chomętowskiej "Poleskie Mitologie"

Otwarcie wystawy Zofii Chomętowskiej "Poleskie Mitologie"
Data rozpoczęcia 2009-10-09
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Wernisaż

Wystawa z cyklu Fotografia: między dokumentem a dziełem.

Wystawa stwarza niecodzienną okazję obejrzenia nie pokazywanych dotąd w szerszym wyborze fotografii przedwojennego Polesia autorstwa Zofii Chomętowskiej (1902-1991): jednej z najważniejszych reportażystek polskich okresu dwudziestolecia międzywojennego, współzałożycielki Związku Polskich Artystów Fotografików, współautorki takich wystaw, jak: Warszawa wczoraj, dziś i jutro (1938) i Warszawa Oskarża! (1945).

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie prelekcja kuratorska Karoliny Puchała-Rojek pt. Podróże z Leicą. O fotografiach Zofii Chomętowskiej.

Wystawa przygotowana została we współpracy z Fundacją Archeologia Fotografii.


Kuratorka wystawy: Karolina Puchała-Rojek (Fundacja Archeologia Fotografii)

Koordynacja projektu: Piotr MajewskiWystawa będzie czynna w dniach 9 - 31 października od wtorku do soboty w godzinach 15.00-19.00.Projekt realizowany jest dzięki pomocy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin : kandydata do tytułu Europejska Stolica Kultury 2016

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej