W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Paraluzja
Data rozpoczęcia 2019-06-15
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Taras 2PiEr / Lubelskie Centrum Konferencyjne
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Paraluzja to duet instrumentalno-wokalny Agi Radziejewskiej i Bartka Draka. Głównymi atutami zespołu są emocjonalność, spontaniczność i nieprzewidywalność. Każdy koncert to niepowtarzalna przygoda. To jeden z tych tworów muzycznych, które niesamowicie zyskują przy poznaniu na żywo, które na koncertach pokazują pełnię swojej inwencji, talenty improwizacyjne i umiejętność opowiadania muzycznych historii.

Styl muzyczny traktują jako środek wyrazu, dzięki czemu budują zaskakujące przestrzenie dźwiękowe splatające się z bogatą warstwą tekstową. Nie bez powodu koncerty duetu Paraluzja porównywane są często ze spektaklem teatralnym, choć tak naprawdę szczerość twórcza duetu nie ma nic wspólnego z aktorską odtwórczością. Oni sami mówią, że tworzą muzykę ilustracyjną, bowiem to obraz – choćby abstrakcyjny – jest fundamentem ich twórczości.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej