W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Performans LTT na finisaż wystawy „Fasada” Moniki Sosnowskiej

Performans LTT na finisaż wystawy „Fasada” Moniki Sosnowskiej
Data rozpoczęcia 2021-07-04
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Performance

„Ćwiczenia z patrzenia, bycia i działania” będą miały charakter otwartego działania ruchowego. Każdy z performerów przygotuje trzy partytury ruchowe, które powstaną w relacji do „Fasady” Moniki Sosnowskiej. Owe partytury będą odpowiadać trzem kategoriom: co widzimy, co czujemy i co sobie wyobrażamy w relacji do monumentalnej instalacji Sosnowskiej.

Działanie ma mieć charakter otwartej struktury podlegającej stałym modyfikacjom. Performerzy będą mieli dowolność podejmowania decyzji odnośnie tego, którą partyturę realizują. Ramy determinujące proces decyzyjny będą uzależnione od charakteru każdego z poszczególnych performerów oraz relacji jaką zbudowali z „Fasadą”. Samo działanie, dzięki obecności performerów, ma pozwolić widzom spojrzeć na instalację w inny sposób, jednocześnie poddać refleksji własne procesy patrzenia, bycia i działania w przestrzeni galeryjnej. Performans odbędzie się o trzech różnych porach dnia, aby wykorzystać naturalne zmiany świetlne, natomiast każdorazowy jego przebieg będzie niepowtarzalny i inny.

Performans „Ćwiczenia z patrzenia, bycia i działania” powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie. Performans odbędzie się w Galerii Labirynt w Lublinie.
______

Koncepcja i prowadzenie procesu: Konrad Kurowski
Konsultacje choreograficzne: Anna Żak
Tancerki: Jagoda Chudzik, Joanna Dudek, Marysia Micek, Beata Mysiak, Joanna Pędzisz, Milena Tes (W procesie tworzenia brał również udział Mikołaj Karczewski.)
Opracowanie tekstów towarzyszących działaniu: Marta Ryczkowska
Czas trwania: 60 min.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej