W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Performatywne czytanie z Lublinem w tle "Z klasztornych opowieści..."

Performatywne czytanie z Lublinem w tle "Z klasztornych opowieści..."
Data rozpoczęcia 2022-06-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Sala Rozdroży nr 1, I piętro Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
Organizator Filia nr 2 MBP
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Czy znacie legendę o lubelskiej zakonnicy zamurowanej w budynku klasztornym albo o duchu ukazującej się tam pięknej panny?

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na performatywne czytanie z Lublinem w tle "Z klasztornych opowieści...". Poznajcie niesamowite tajemnice gmachu dzisiejszego Centrum Kultury oraz liczącą prawie trzy wieki historię tego miejsca – od momentu jego powstania aż po czasy współczesne. Opowieści zaczerpnięte z archiwalnych dokumentów, relacji świadków oraz źródeł historycznych wskazują, że wydarzyło się w tym budynku wiele zagadkowych historii – historii z dreszczykiem...

Czytają: Katarzyna Jaszczak, Dariusz Jóźwik, Beata Karpińska, Maciej Krawczyk, Marta Mazurek, Katarzyna Poleszak, Jolanta Żmuda.

Prezentacja multimedialna: Luiza Dutkowiak

Realizacja dźwięku: Gabriela Majewska

Wstęp wolny, Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.