W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Peron Poezji: spotkanie z Marcinem Sendeckim

Data rozpoczęcia 2010-10-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Miasta Poezji, festiwalu organizowanego przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN". Wstęp wolny.

Peron Poezja-Peron Literatura-Peron Krytyka
Idea spotkań z zaproszonymi przez nas gośćmi (poetami, prozaikami, krytykami) będzie opierać się nie tylko na zorganizowaniu typowego wieczoru autorskiego, lecz również na wykreowaniu sytuacji, w której stają się oni współtwórcami działań. W związku z tym, młodzież oraz studenci będą mogli wziąć udział w zamkniętych warsztatach poetyckich i krytycznoliterackich prowadzonych przez wybitnych autorów, a fascynaci literatury będą mieli okazję ujrzeć swojego ulubionego pisarza w roli wykładowcy. Goście będą inspirowali do wnikliwego zamysłu nad literaturą, a także do tworzenia własnych, odrębnych tekstów.
Celem inicjatywy jest stworzenie spójnego projektu, który będzie oscylował wokół współczesnej literatury. Jest on skierowany zarówno do czytelników, jak i pisarzy, którzy chcą doskonalić swój warsztat pod okiem najwybitniejszych literaturoznawców.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne