W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
"Pierzak"
Data rozpoczęcia 2016-11-20
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, Aleja Warszawska 96A
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
Kontakt Rezerwacja: Dział Ekspozycji i Edukacji Muzealnej tel. 81 53-385-13 wew. 18 (od poniedziałku do piątku w godz.: 7.00-15.00).
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł.
Kategoria Wydarzenie

Podczas wydarzenia, damy spektakl w duchu ludowego teatru amatorskiego „Pierzaki kumowskie” w wykonaniu zespołu „Kumowianki”, pracowników i przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej. 

Otóż w jednej ze wsi na Ziemi Chełmskiej w późnojesienne popołudnie grupa kobiet drze pierze. Rokrocznie było to zawsze czynione spokojnie, ale tego dnia w izbie niespodziewanie kolejno pojawiają się postacie wnoszące do babskiej codzienności więcej dobrego ducha (dziad proszalny), interesu (małżeństwo żydowskie) i niecnych żartów (wiejska kawalerka z kowalem na czele).

Po spektaklu kustosz przedstawi Gościom nadzwyczajną rolę gęsi w historii cywilizacji posługując się przygotowaną na nasze na spotkanie kameralną wystawą tematyczną Gęś. Dwanaście tematów pod  uwagę Gości „Pierzaka”.

Dzieci, które tego dnia zaciągną do Muzeum także rodziców i dziadków, zostawią ich na chwilę na widowni, a same, by szybciutko coś przypomnieć dziadkom z ich dzieciństwa, z raźną panią kustosz ruszą do zabawy zwanej Gąski, gąski do domu.  

Na zakończenie będzie można wykonać małego pajączka z puchu gęsiego.
Wydarzenie odbędzie się w sali lekcyjnej w szkole z Bobrownik  w muzealnym miasteczku.  

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.
Obowiązują bilety wstępu do Muzeum.

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej