W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pierzak
Data rozpoczęcia 2019-11-17
Godzina rozpoczęcia 12:30
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/6 zł
Kategoria Wydarzenie

Darcie pierza, babskie opowieści i śpiewy, żarty kawalerów i gęsi puch unoszący się w powietrzu – tak zapowiada się listopadowe popołudnie w lubelskim skansenie.

W niedzielne popołudnie, 17 listopada 2019 r.  Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu Pierzak, nawiązującego do dawnych prac wykonywanych niegdyś gromadnie przez wiejskie gospodynie. Wydarzenie w lubelskim skansenie będzie miało charakter spektaklu w duchu ludowego teatru amatorskiego. Spektakl pt. Pierzaki kumowskie zostanie odegrany przez zespół Kumowianki pochodzący z Kumowa, przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej, a także uczniów Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Ponadto organizatorzy wydarzenia z myślą o najmłodszych przygotowali zabawę Gąski, gąski do domu, dodatkowo wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach rękodzieła, podczas których wykonają nietuzinkowe ozdoby choinkowe – pajączki z gęsiego puchu.

Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, której należy dokonać telefonicznie w Dziale Edukacji, tel.: 81 53-385-13 wew. 18 (od poniedziałku do piątku w godz.: 8.00-14.00).