W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pieśni z ziół
Data rozpoczęcia 2020-06-19
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Facebook Jarmarku Jagiellońskiego
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Tegorocznym tematem przewodnim Jarmarku Jagiellońskiego są zioła. Nawiązując do tego przebogatego wątku, organizatorzy spotkania chcą pokazać, że te szczególne rośliny są nie tylko ważnym elementem natury, ale także kultury! Ich motyw pojawia się w tradycyjnym rzemiośle i sztuce plastycznej, wierzeniach, a także w pieśniach.

To właśnie na tym ostatnim temacie skupimy się tym razem. Poprosiliśmy Anię Brodę wykorzystującą w swojej twórczości muzykę tradycyjną, by przedstawiła Wam swoje interpretacje dawnych pieśni, w których mowa o roślinach. W pierwszej odsłonie naszych muzycznych spotkań Ania Broda opowie Wam o wiśni. Kojarzycie ją tylko z pysznymi owocami? Od dziś będziecie wiedzieć, że jej symbolika i zastosowanie są bardzo szerokie. Przemijające piękno, dojrzałość, miłość, niespełnienie. A pod konarami wiśniowego drzewa dziewczyna, która tęskni za ukochanym. Zapraszamy do słuchania!