W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piotr Młodożeniec | Wystawa

Piotr Młodożeniec | Wystawa
Data rozpoczęcia 2021-10-02
Data zakończenia 2022-01-09
Miejsce Ogrodzenie Ogrodu Saskiego
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Wystawa

Wystawa prezentuje twórczość Piotra Młodożeńca - grafika, malarza, rysownika, projektanta, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych, pracował też z neonami.

Pochodzi on z artystycznej rodziny: jest synem Jana Młodożeńca, jednego z najwybitniejszych twórców tzw. polskiej szkoły plakatu i bratem Stanisława Młodożeńca, malarza mieszkającego w USA. W 1981 roku ukończył studia na wydziale grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Młodożeniec projektujac plakaty korzysta często z komputera, jest jednym z pierwszych artystów, który zaczął wykorzystywać to narzędzie w swojej twórczości. W jego plakatach widać nawiązania do sztuki pop artu czy neoekspresjonizmu. Stylistyka jego plakatów nawiązuje również do charakteru i ducha lat 70-tych. Wczesne grafiki bazowały na kubistycznych formach i szablonowych literach, szarości, czerni i bieli. Młodożeniec skupia uwagę na liternictwie, przyznając mu niekiedy pierwszoplanową rolę.