W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piotr Odmieniec-Włast – o odmienności i transpłciowości w XIX–wiecznej Polsce | wykład

Piotr Odmieniec-Włast – o odmienności i transpłciowości w XIX–wiecznej Polsce | wykład
Data rozpoczęcia 2023-08-19
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Biblioteka Azyl Galerii Labirynt, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

W Polsce już XIX wieku żył transpłciowy pisarz, który otwarcie mówił o swojej tożsamości. Dlaczego jednak, mimo jego popularności w tamtych latach, teraz tak niewiele się o nim mówi? I czemu w pewnym momencie zaczęto nazywać go „feministką, która podając się za mężczyznę, walczyła o swoje miejsce wśród młodopolskiej społeczności artystów”? Zapraszamy na wykład pt. „Piotr Odmieniec–Włast – o odmienności i transpłciowości w XIX–wiecznej Polsce”. Rozmowa zawierać będzie treści o tematyce wykorzystania seksualnego oraz próby samobójczej w odniesieniu do biografii pisarza.

Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny
Prowadzenie: Niko Szymura

Niko Szymura (on/ono) – samozwańcza osoba pisarsko–amatorska, która lubi również pobrudzić sobie ręce i to nie tylko w farbie. Osoba z pasją do samorozwoju, ciągłego próbowania nowych rzeczy, edukowania siebie i innych. Początkujący aktywista i student. Laureat konkursu poetyckiego „Pióro Splotu” w 2018 roku.

*Wykład jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie zbiorowej „Nie wymyślaj, jeszcze ci się odwidzi” kuratorowanej przez Ariela Michalaka.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej