W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piotr Schmidt Quartet - Hearsay

Piotr Schmidt Quartet - Hearsay
Data rozpoczęcia 2024-01-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 70 zł - normalny | 55 zł – ulgowy
Kategoria Koncert

Piotr Schmidt Quartet to akustyczna formacja wybitnego polskiego trębacza znana z wielu nagrań płytowych, które ukazywały się na przestrzeni ostatnich 10 lat. W obecnym kształcie zespół zadebiutował na festiwalu Love Polish Jazz w Tomaszowie Mazowieckim we wrześniu 2021 roku.

Wybitny trębacz jazzowy, niestrudzony organizator, edukator i wydawca. Jego energia dorównuje kreatywności, płodności kompozytorskiej. Koncerty Piotra Schmidta to gwarancja jakości, wypełnienie przestrzeni muzyką i emocjami. A publiczność docenia Jego wrażliwość i uczciwość muzyczną. Tego na pewno możemy spodziewać się na jego koncercie inaugurującym. Płyta HEARSAY - winylowa edycja - została zaprezentowana w październiku 2023 roku, a 18 stycznia 2024 usłyszymy ją na żywo w Klubie Muzycznym CSK. Album pokazuje nowy kierunek w twórczości Piotra Schmidta, który objawia się pewnym eklektyzmem dwóch muzycznych światów, w których trębacz uczestniczył do tej pory równolegle. Tytułowa „Pogłoska” ujawnia jednak słuchaczowi właściwy sens tej muzyki. Na nowy album Schmidta składają się opowieści, które krążą wokół artystów, ich życia i dokonań, ale nie tylko. „Hearsay” odnosi się do zasłyszanych informacji bez potwierdzenia, które często prowadzą do nieporozumień i zafałszowanego postrzegania rzeczywistości. Ta muzyka staje się dla artysty przestrzenią do starcia z tymi pogłoskami, by finalnie spróbować dostrzec nagą prawdę, wolną od subiektywizmu.

Skład: Piotr Schmidt – trąbka, Paweł Tomaszewski – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Sebastian Kuchczyński – perkusja.

Bilety w Kasie CSK oraz na bilety.csklublin.pl  (70 zł - normalny | 55 zł – ulgowy)