W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piotr Selim, Hanna Lewandowska "Podróże" / Koncert Jubileuszowy

Piotr Selim, Hanna Lewandowska "Podróże" / Koncert Jubileuszowy
Data rozpoczęcia 2021-12-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł
Kategoria Spektakl

  • Piotr Selim – śpiew, fortepian
  • Hanna Lewandowska - narracje
  • Magdalena Celińska – śpiew
  • Katarzyna Kowanek – skrzypce
  • Krzysztof Nowak – gitara basowa
  • Tomasz Deutryk – perkusja

W tak błyskawicznie zmieniającym się świecie, ten fakt wydaje się wprost nieprawdopodobny. A jednak. Na estradzie są razem od 30 lat. Ona pisze słowa piosenek, on komponuje muzykę. Twierdzą, że kiedy napisali razem pierwszą piosenkę, w najśmielszych marzeniach nie przypuszczali, że ta autorsko – kompozytorska współpraca przetrwa tak długo i będzie tak owocna.
Tworzą dalej dla wielu wykonawców, choć znani są przede wszystkim jako twórcy repertuaru Piotra Selima – zarówno w jego indywidualnej działalności artystycznej, jak i tej prowadzonej przez Lubelską Federację Bardów. Mają rzeszę wiernych fanów przybywających na ich recitale z różnych stron Polski, a nawet spoza granic naszego kraju. Razem przygotowali materiał na pierwszą solową płytę Piotra Selima zatytułowaną „W rytmie bolera” z piosenkami wykonywanymi przez kompozytora. Obecnie trwają końcowe prace nad drugim wydawnictwem zatytułowanym „Piotr Selim - Uważnie”. Na wszystkich autorskich płytach Lubelskiej Federacji Bardów znajdują się ich utwory. Wydawnictwo NARRACJE w 2021 roku opublikowało tomik poezji „Stacyjki”, którego autorką jest Hanna Lewandowska. Premiera wydawnictwa miała miejsce podczas festiwalu „Dwa Brzegi” organizowanego w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz, Galeria Klimaty - w ramach cyklu spotkań „W kręgu Akcentu”).
Program jubileuszowy przygotowany do Teatru Starego to zbiór największych przebojów spółki autorsko – kompozytorskiej Hanna Lewandowska i Piotr Selim, które zostaną wykonane przez Piotra oraz towarzyszącą mu Magdalenę Celińską, od lat wokalnie z nim współpracującą. Hania i Piotr jak zwykle przygotują niespodzianki. Możemy się zatem spodziewać także piosenek premierowych lub premierowych wykonań wierszy.