W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Po człowieku | Profesura i Popkultura w Kinie CSK

Po człowieku | Profesura i Popkultura w Kinie CSK
Data rozpoczęcia 2023-06-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Piotr Celiński, Jan Hudzik, Przemysław Wiatr – trzech uczonych nie wahających się korzystać z cudzych oraz własnych perspektyw i ujęć. Samozwańczy spikerzy radiowi znani jako Profesura i popkultura, konkretnie abstrakcyjni intelektualni utracjusze. Wpatrzeni w kino jako medium i filmy jako matecznik popkulturowych wyobrażeń. Oglądają mało choć dokładnie, ale za to tym bardziej skorzy do wypowiedzi i rozmowy.

Wydarzenie bezpłatne. Darmowe wejściówki dostępne w Sklepiku Kulturalnym CSK.

ŁOWCA ANDROIDÓW | reż. Ridley Scott / USA 1982

Rok 2019 nie wyglądał w rzeczywistości tak, jak w „Łowcy androidów” pokazuje Ridley Scott, jednak wiele pytań postawionych w filmie pozostaje aktualnych. Do najważniejszych należy fundamentalne: czym jest człowiek? W „Łowcy androidów” pojawia się także pytanie dodatkowe, które dziś wydaje się szczególnie palące: czy możemy sami stworzyć coś na kształt i podobieństwo swoje? Innymi słowy: czy możemy stać się nowymi bogami?

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej