W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Po raz pierwszy w Polsce: Israel Galván / La Edad de Oro

Po raz pierwszy w Polsce: Israel Galván / La Edad de Oro
Data rozpoczęcia 2020-02-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału VIP - 180 zł, I - 140 zł, II - 100 zł, III – 60 zł
Kategoria Spektakl

Choreografia i taniec: Israel Galván
Śpiew: David Lagos
Gitara: Alfredo Lagos
Dźwięk: Pedro León
Światło: Rubén Camacho

Pra-premiera: 17 stycznia 2005 na XIII Festival Flamenco Caja Madrid
Premiera: 26 lutego 2005 na 9. Festival de Jerez

Czas trwania: 75 min. bez przerwy
 

Powiedzieć, że Galván jest znakomitym tancerzem, to tak jakby powiedzieć, że Einstein był całkiem dobrym fizykiem. Nigdy jeszcze nie widziałem czegoś takiego. - Daily Express

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na legendarny  spektakl „La Edad de Oro”, który grany jest na całym świecie nieprzerwanie od 2005 roku. Israel Galván - jeden z najwybitniejszych tancerzy i choreografów flamenco właśnie w naszym Teatrze zaprezentuje się w Polsce po raz pierwszy.

Uhonorowany  najważniejszymi nagrodami w branży, takimi jak: Bessie Award (New York, 2012 - nagroda za spektakl „La Edad de Oro”), National Dance Award dla artysty zagranicznego (UK, 2016), National Dance Award (Hiszpania, 2005). Odznaczony francuskim Orderem Sztuki i Literatury, wielokrotnie wyróżniany podczas Biennale Flamenco w Sewilii.  Współpracował z wieloma wybitnymi artystami m.in. z Enrique Morente , Manuelem Solerem i Patem Metheny. Jest stałym współpracownikiem jednej z najważniejszych scen Europy - Théâtre de la Ville w Paryżu.

W spektaklu, oprócz Israela Galvána, zobaczymy i usłyszymy także  Davida Lagosa – śpiewaka pielęgnującego tradycyjny śpiew, wywodzący się ze Złotego Wieku oraz Alfredo Lagosa – gitarzystę pochodzącego z Jerez, miasta w którym narodziło się flamenco.