W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Poczytaj mi, Mamo” – warsztaty w ramach Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”

„Poczytaj mi, Mamo” – warsztaty w ramach Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”
Data rozpoczęcia 2015-12-03
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Niech czytanie stanie się zabawą! Zapraszamy na warsztat o literaturze dla dzieci, który poprowadzi Monika Trypuz.
 

Czytać można w czyichś myślach, w sercu albo między wierszami. Można czytać od deski do deski lub do poduszki. Można też sprawić, że lektura książki stanie się zabawą! Zachęcamy wszystkie Mamy i ich pociechy do udziału w warsztacie „Poczytaj mi, Mamo”, na którym poznamy i przeczytamy wartościowe książki dla dzieci oraz będziemy się bawić z ich pomocą. Dowiemy się jakie były początki książki obrazkowej i zobaczymy pierwszą zabawną, ale i „przerażającą” książeczkę dla dzieci „Staś Straszydło” dr Heinricha Hoffmanna. Powiemy dlaczego spotkanie z książką jest dla dziecka tak ważne i jak dużą rolę odgrywa rodzic jako pośrednik jej lektury. Następnie przeniesiemy się do nieznanych nam krain! Odwiedzimy świat cyrku, polecimy w kosmiczne przestworza, spotkamy się z bohaterami różnych bajek, by na koniec zobaczyć swoje dzieci w roli… jeżozwierzy w prawdziwym przedstawieniu teatralnym. Po tym spotkaniu kreatywne, rodzinne spędzanie czasu z książką obrazkową stanie się codziennością! Zapraszamy!

Warsztat poprowadzi Monika Trypuz – mama Marysi, na co dzień projektantka okładek książkowych dla wydawnictw naukowych, starająca się wprowadzić sztukę w świat nauki. Pasjonatka dziecięcej literatury i jej odbioru przez dzieci. Hobbistycznie zgłębia tajniki książki obrazkowej i wciąż kupuje coraz to nowe pozycje. Ostatnio nabrała odwagi by napisać i zilustrować własną bajkę „Jeżozwierze”.

 

Zapraszamy Mamy solo lub w towarzystwie Dzieci

Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy, kontakt – u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

    

W obliczu wyzwań macierzyńskich i natłoku obowiązków trudno znaleźć czas na hobby i rozwijanie zainteresowań. Matczyne talenty, pasje i umiejętności schodzą na dalszy, a nawet bardzo daleki plan. Porzucone i zapomniane czekają na odkurzenie. A może to jest właśnie TEN moment? Cykl „My Mamy – Drugie Oblicze” to propozycja dla Mam, które mają pasję i chcą się nią podzielić z innymi. Pokaż swoje Drugie Oblicze! To może być wszystko: warsztaty szydełkowania, tworzenia biżuterii, decoupagu, makijażu, zdrowego odżywiania. A może wernisaż, albo wieczór poetycki? Albo Twoja relacja z dawnych podróży? Albo coś zupełnie innego – co nawet nam się nie śniło! Wychodzimy naprzeciw Mamom, których talent był uśpiony zbyt długo! Jeśli chcesz wziąć udział w Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze” czekamy na Twoje zgłoszenie. Zajmiemy się stroną organizacyjną, a Ty będziesz naszą Mistrzynią!

Na zgłoszenia czekamy od teraz przez cały czas.

Kontakt: u.kokoszka@ddkweglin.pl
Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej