W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Poezja w Lublinie
Data rozpoczęcia 2013-10-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Monika Parczyńska
Młody bard, bo urodzona w styczniu 1990 r. Laureatka przeszło 20. nagród, m.in. I m-ce na Scenie Młodych w Lublinie (2008), I m-ce na Festiwalu Młodych UMCS w Lublinie (2009), I m-ce na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko 2010” w Kędzierzynie-Koźlu (2010)... Jej początek drogi muzycznej przypadł na okres szkoły podstawowej - szkoła muzyczna I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie. Od ponad dwóch lat zajmuje się piosenką autorską.

Marek Andrzejewski
Lubelski bard o bogatej historii artystycznej. Uczestnik 3 koncertów galowych w Opolu. W początku lat 90. jeden z członków Orkiestry św. Mikołaja, od 1999 współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów (dziś: Federacji). Autor trzech albumów solowych oraz laureat wielu nagród muzycznych.

Piotr Kędziora
"Otwierając drzwi do sztuki Piotra Kędziory wchodzimy w niezwykle bogaty świat, pozbawiony żelaznej kurtyny. Używa on czytelnego i zrozumiałego języka, który bywa subtelny i poetycki, a zarazem dobitny i konkretny. Fenomen sztuki Piotra polega na tym, że nie daje się ona zaszufladkować, gdyż jest to artysta wszechstronny.. Konkludując można stwierdzić, iż praca Piotra Kędziory to potężny środek w systemie komunikacji międzyludzkiej, a do aktu kreacji artysta przede wszystkim używa rozumu."