W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pokaz filmu „Iris”
Data rozpoczęcia 2015-11-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie ul. Grodzka 5a
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Iris – reż. Albert Maysles, 2014 rok, 78 min.

Film Iris połączył legendarnego 87-letniego dokumentalistę Alberta Maysles’a z Iris Apfel – błyskotliwą, ekstrawagancko ubraną, 93-letnią ekspertką w dziedzinie stylu, która przez dekady w nietypowy sposób zaznaczyła swą obecność na nowojorskiej scenie mody.

Iris to więcej niż film o modzie, to dokumentalna opowieść o kreatywności i o tym jak, nawet w tak podeszłym wieku, wolny duch tytułowej Iris wciąż inspiruje. Dokument portretuje kobietę, której entuzjazm względem mody, sztuki i ludzi jest życiowym pożywieniem i przypomina nam, że ubiór, a nawet samo życie, to nic innego jak eksperyment.

Pomimo dostatku i przepychu obecnego w jej życiu, Iris nadal kieruje się wartościami i etyką pracy, jakich nauczyło ją wychowanie w rodzinie klasy średniej w okresie Wielkiego Kryzysu, w dzielnicy Queens. „Czuję się szczęśliwa, pracując. Jeśli ma się tyle szczęścia, że się robi to, co się kocha, wszystko inne przychodzi z czasem”.

Wymagana rejestracja >>> http://bit.ly/1S5Q0iw