W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokaz filmu "Wypełnić pustkę"

Pokaz filmu "Wypełnić pustkę"
Data rozpoczęcia 2013-10-19
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Dom Kultury "Czechów", ul. Kiepury 5a
Kategoria Film

Izrael 2012, reż. Rama Burshtein obsada: Hadas Yaron, Yiftach Klein, Irit Sheleg (87')

Nagrody: MFF Wenecja 2012 - Nagroda dla Najlepszej Aktorki, Nagroda Signis, MFF São Paulo 2012 - Nagroda dla Najlepszego Filmu, MFF Palm Springs 2012 - Nagroda FIPRESCI

Chasydzi fascynują trudną do zrozumienia umiejętnością pogodzenia ortodoksyjnej tradycji z wymogami życia w nowoczesnym społeczeństwie izraelskim. Wypełnić pustkę zabiera widza w najintymniejszą przestrzeń chasydzkiej rodziny. Osiemnastoletnia Shira po śmierci starszej siostry musi od nowa szukać swojego miejsca w społeczności. Jej osobiste szczęście zależy całkowicie od umiejętności odnalezienia się w relacjach z najbliższymi, które tylko pozornie są ściśle sformalizowane przez religię i tradycję.
„Wypełnić pustkę” to fascynujący obrazu chasydzkiej społeczności widzianej oczami młodej kobiety, która musi wybierać pomiędzy pragnieniem serca a rodzinną powinnością. Historia niczym z powieści Jane Austen - ale osadzona w realiach ortodoksyjnych Żydów z Tel Avivu, w świecie sztywnych reguł i wielowiekowej tradycji.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej