W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokaz filmu: "Za kratami nie nosimy burek"

Pokaz filmu: "Za kratami nie nosimy burek"
Data rozpoczęcia 2014-12-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

Lubelska Grupa Amnesty International zaprasza na pokaz filmu pt. "Za kratami nie nosimy burek"

Wstęp wolny

„Za kratami nie nosimy burek” 77″, 2012 Szwecja reż.: Nima Sarvestani

Dla kobiet skazanych na życie w jednym z najbardziej restrykcyjnych społeczeństw świata więzienie niekiedy jest jedynym miejscem, w którym mogą czuć się… swobodnie. Nikt nie każe im tu zasłaniać twarzy, z dala od utrzymywanego przez rodziny terroru mogą marzyć, snuć plany na przyszłość i wychowywać dzieci. Większość kobiet przebywających w afgańskim więzieniu Takhar odsiaduje wieloletnie wyroki za ucieczkę z domu lub zdradę. Wiele z nich zostało w dzieciństwie sprzedanych rodzinie męża Niemal każda ma do opowiedzenia przerażającą historię psychicznej i fizycznej przemocy ze strony męża i rodziny. Pokaz filmu jest częścią akcji Amnesty International pt. „16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć”.

27 listopada 2014 r. film zdobył największą na świecie telewizyjną nagrodę - Emmy (International Emmy Award for best Documentary) za najlepszy film dokumentalny.

Film udostępniony dzięki uprzejmości Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.