W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pokaz orki
Data rozpoczęcia 2015-09-20
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2015-09-20
Godzina zakończenia 16:00
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy
Kategoria Akcja

W malowniczej scenerii lubelskiego skansenu będzie można podpatrzeć jesienne prace wykonywane dawniej w polu przez konie robocze.

Niedzielne popołudnie 20 września w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie obfitowało w pokazy tradycyjnego i nowoczesnego wykorzystania koni roboczych. Będzie się można przyjrzeć pracom koni w uprawach polowych i zabiegach pielęgnacyjnych, a także w transporcie i komunikacji. Niewątpliwą atrakcją będą przejazdy bryczką, a dla dzieci na kucyku.

Wydarzenie organizowane we współpracy z: Katedrą Hodowli i Użytkowania Koni UP w Lublinie, Lubelskim Związkiem Hodowców Koni, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Polskim Stowarzyszeniem Użytkowników i Przyjaciół Koni Roboczych oraz Konnych Producentów Zdrowej Żywności

 

Powiązane:

Muzeum Wsi Lubelskiej