W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych

Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych
Data rozpoczęcia 2018-04-15
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/6 zł
Kategoria Pokaz

15 kwietnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się wydarzenie związane z rokiem gospodarskim na wsi – Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych, podczas którego będą wykonywane tradycyjne prace na polu z użyciem dawnych sprzętów i narzędzi obecnych niegdyś w wiejskich gospodarstwach. Ponadto w tym dniu będzie można zobaczyć różne typy koni szczególnie chętnie wykorzystywanych jako pomoc w pracach polowych, nie zabraknie pokazów związanych z zabiegami pielęgnacyjnymi, jak i prezentacji koni w transporcie i komunikacji. Dodatkową atrakcją będą przejazdy bryczką, a dla dzieci wozikiem.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z: Katedrą Hodowli i Użytkowania Koni UP w Lublinie, Lubelskim Związkiem Hodowców Koni, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Polskim Stowarzyszeniem Użytkowników i Przyjaciół Koni Roboczych oraz Konnych Producentów Zdrowej Żywności

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej