W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych

Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych
Data rozpoczęcia 2019-04-07
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/6 zł
Kategoria Pokaz

W niedzielę 7 kwietnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się wydarzenie związane z rokiem gospodarczym na wsi – Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych, podczas którego będą wykonywane tradycyjne prace na polu (m.in. orka, gruberowanie, bronowanie, sianie) przy użyciu dawnych sprzętów i narzędzi obecnych niegdyś w wiejskich gospodarstwach. Ponadto w tym dniu będzie możliwość przyjrzenia się z bliska różnym typom koni szczególnie chętnie wykorzystywanym jako pomoc w pracach na roli. Nie zabraknie także pokazów związanych z zabiegami pielęgnacyjnymi, jak i prezentacji koni w turystyce zaprzęgowej, rekreacji oraz transporcie. Dodatkową atrakcją będą przejażdżki wozikiem dla dzieci.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z: Lubelskim Związkiem Hodowców Koni, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Polskim Stowarzyszeniem Użytkowników i Przyjaciół Koni Roboczych oraz Konnych Producentów Zdrowej Żywności. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej