W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Polski Balet Narodowy
Data rozpoczęcia 2016-12-04
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur, Pl. Teatralny 1
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: 70; 90; 120 zł
Kategoria Balet

W Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur Polski Balet Narodowy zaprezentuje trzy balety jednoaktowe.

To będzie pierwsza wizyta Polskiego Baletu Narodowego w Lublinie. Czołowa polska formacja baletowa pod dyrekcją Krzysztofa Pastora, pracująca na co dzień w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, wybrała dla lublinian ze swojego bogatego repertuaru trzy balety jednoaktowe, które odzwierciedlają jej szeroki wachlarz zainteresowań programowych:
od wielkiej klasyki aż po awangardę.

Zobaczymy słynne Chopiniana w klasycznej rosyjskiej choreografii Michaiła Fokina z muzyką zorkiestrowanych utworów wielkiego polskiego romantyka. Krzysztof Pastor pokaże wreszcie w Warszawie jedno ze swoich ostatnich osiągnięć - Bolero do muzyki Ravela, które
po premierze w Amsterdamie zagościło już także w repertuarach teatrów operowych Wilna
i Rygi. Trzyczęściowy spektakl zamyka jeszcze inny przebojowy balet Krzysztofa Pastora -„Moving Rooms” z muzyką Alfreda Schittke i Henryka Mikołaja Góreckiego.

Bilety w cenie 70; 90; 120 zł dostępne na http://www.eventim.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej