W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Polskie ślady w czeskiej piosence – Teresa Drozda

Data rozpoczęcia 2017-06-10
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Zaczęło się wiele lat temu od Jaromira Nohavicy. Teresa Drozda, prócz polskiej piosenki literackiej, interesuje się również piosenką czeską.

Dziś dziennikarka jako pierwsza w Polsce ma czeskie nowości płytowe, często jeździ do Czech, nagrywając wywiady z tamtejszymi artystami – piosenkarzami, filmowcami, aktorami, pisarzami. Swoimi fascynacjami, jak również płytami i rzeczonymi wywiadami, dzieli się z Arturem Andrusem i Markiem Niedźwieckim (radiowa Trójka).

Dowiemy się m.in.: jak brzmią po czesku „Karuzela z madonnami”, „Małgośka” czy słynna kołysanka „Na Wojtusia”? Jak po polsku śpiewają Karel Kryl i Raduza? I jak to możliwe, że czeski zespół Tara Fuki od 17 lat śpiewa tylko polskie piosenki? Do tego Teresa Drozda dołączy oryginalne piosenki czeskich artystów napisane po polsku (lub prawie po polsku)… nagrania nowe i nieco starsze oraz garść opowieści i anegdot.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne