W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Potańcówka w skansenie
Data rozpoczęcia 2017-07-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 lub 6 zł dla osób w stylizowanych strojach
Kategoria Akcja

Sezon wakacyjny w lubelskim skansenie rozpocznie, w najbliższą sobotę, nastrojowa zabawa taneczna pod gołym niebem, podczas której nie zabraknie skocznej muzyki, śpiewów i smakołyków.

Pierwsza w tym sezonie Potańcówka w skansenie odbędzie się 1 lipca, w sobotni wieczór, na wolnym powietrzu, w malowniczej, roztoczańskiej części Muzeum. Dla śmiałków proponujemy walczyk kotylionowy, dla aktywnych – zabawy, dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności taneczne – warsztaty, dla zmęczonych – śpiewy, a dla chętnych – loterię fantową. Wszyscy natomiast będą mogli w wolnej chwili zajrzeć do karczmy, gdzie nadarzy się okazja do skosztowania orzeźwiających napojów oraz smakowitych przysmaków.

Potańcówka jest okazją do swoistej podróży w czasie – na przedwojenną prowincję, gdzie wśród oświetlonych nastrojowym światłem lampionów zawirujemy w rytm niegdysiejszych szlagierów. Do tańca przygrywać będą dwie prężne kapele: „Hańszczanie” i „Kapela spod Lublina”. Ponadto atrakcją będą zabytkowe rowery i ich właściciele z Lubelskiego Towarzystwa Retro Cyklistów.