W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Potańcówka w skansenie
Data rozpoczęcia 2018-07-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 lub 6 zł dla osób w stylizowanych strojach
Kategoria Potańcówka

Wielbiciele klimatów retro, już w najbliższą sobotę, będą mieli szansę na nastrojową zabawę w lubelskim skansenie i tańce przy dźwiękach przedwojennych szlagierów.

Pierwsza w tym sezonie Potańcówka w skansenie odbędzie się 14 lipca, w sobotni wieczór, na wolnym powietrzu, w malowniczej, roztoczańskiej części Muzeum. Dla śmiałków proponujemy walczyk kotylionowy, dla aktywnych – zabawy, dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności taneczne – warsztaty, dla zmęczonych – śpiewy, a dla chętnych – loterię fantową. Wszyscy natomiast będą mogli w wolnej chwili zajrzeć do karczmy , gdzie nadarzy się okazja do skosztowania orzeźwiających napojów oraz smakowitych przysmaków.

Potańcówka jest okazją do swoistej podróży w czasie – gdzie w malowniczym otoczeniu oświetlonym nastrojowym światłem lampionów zawirujemy w rytm dawnych szlagierów. Do tańca przygrywać będą dwie prężne kapele: Hańszczanie i Kapela spod Lublina znane już uczestnikom poprzednich zabaw. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do północy (przypominamy, że wejście na teren Muzeum tylko do godziny 22:00).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej