W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Potworna impreza
Data rozpoczęcia 2019-12-14
Godzina rozpoczęcia 22:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Impreza, której nigdy nie zapomnisz. Trzymający w napięciu thriller ozdobiony całą masą zakręconych zgonów oraz szczyptą absurdalnego, a momentami wręcz kiczowatego humoru. Polska premiera.

Casper, Iris i Dodge są młodymi złodziejaszkami. Na swój cel biorą głównie domy na cichych i spokojnych przedmieściach. Wchodzą, zabierają co trzeba i nie pozostawiają po sobie żadnych śladów. Są błyskotliwi, przebiegli i inteligentni. W momencie, gdy Casper dowiaduje się o poważnych długach swojego ojca, trójka przyjaciół musi podjąć bardziej zdecydowane kroki. Zamierzają okraść elegancką rezydencję w bogatej dzielnicy. Podstępem udaje im się dostać na organizowaną właśnie imprezę. Wszystko idzie zgodnie z planem aż do chwili, gdy na jaw wychodzą problemy, z jakimi zmagają się gospodarze oraz ich goście. W zaciszu willi spotykają się osoby uzależnione. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że słabością tej grupy wsparcia są… brutalne morderstwa. Gdy przelana zostaje pierwsza krew, psychopaci wpadają w szał, a nastolatkowie muszą walczyć o życie. W takiej sytuacji ręce po prostu opadają… i to całkiem dosłownie.

„Potworna impreza” to radosna wariacja na temat motywu wykorzystanego przez Fede Alvareza w „Nie oddychaj”. Na złodziei zamiast łatwych pieniędzy czaka niespodziewany opór, a na widzów lejąca się krew i spora dawka dobrej zabawy. Chris von Hoffmann oferuje trzymający w napięciu thriller ozdobiony całą masą zakręconych zgonów oraz szczyptą absurdalnego, a momentami wręcz kiczowatego humoru. Takie niepoprawne mieszanki ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

premiera: BeyondFest 2018
reżyseria: Chris von Hoffmann
obsada: Sam Strike, Virginia Gardner, Brandon Micheal Hall, Julian McMahon, Erin Moriarty
thriller, horror / USA / 2018
czas trwania: 89 min