W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Powiększenie 3: Magdalena Franczak, Paweł Korbus, Ewa Zarzycka

Powiększenie 3: Magdalena Franczak, Paweł Korbus, Ewa Zarzycka
Data rozpoczęcia 2021-12-18
Data zakończenia 2022-01-30
Miejsce Galeria Labirynt Plaza, ul. Lipowa 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

„Powiększenie” jest cyklem lubelskich wystaw, podczas których prezentujemy twórczość lokalnego środowiska artystycznego.

Wystawowe prace można nie tylko zobaczyć, ale i kupić. Ten fakt skłonił Magdalenę Franczak, Pawła Korbusa i Ewę Zarzycką do zastanowienia się nad relacjami sztuki i pieniędzy. 

Trzecia odsłona „Powiększenia” stanowi badanie nad wartościami towarzyszącymi sztuce. W jaki sposób dokonuje się przekładu wartości artystycznej na finansową? Jakie zmienne uwzględnia ten proces, czy wartości np. społeczne wywierają na niego wpływ? W jakim zakresie wartość ekonomiczna może stanowić odzwierciedlenie tej niematerialnej? To tylko niektóre z pytań, które towarzyszą wystawie.

Ewa Zarzycka, Magdalena Franczak i Paweł Korbus podchodzą do tematu zarówno z powagą i ironią. Demaskują i uważnie analizują obecny na wystawie wątek sprzedaży i towarzyszącą mu otoczkę. Prozaiczna, komercyjna rzeczywistość nakłada nierzadko konieczność bycia jednocześnie artystą, piarowcem i menedżerem. Ale czy te dwie role idą zawsze w parze? Poruszane przez nich problemy są interesujące nie tylko dla specjalistów. W codziennym życiu towarzyszy nam wszak wiele stereotypów związanych ze sztuką, a część z nich niewątpliwie dotyczy właśnie jej aspektu finansowego.

Wystawa czynna do: 30.01.2022 (wt.-sob., godz. 13.00-18.00; niedz., godz. 12.00-19.00)
Wstęp: bezpłatny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej