W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pożegnanie Wagonu
Data rozpoczęcia 2010-07-17
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Akcja

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN zaprasza akcję Pożegnanie Wagonu, która będzie inauguracją projektu wagon2010.lublin.pl

Projekt wagon2010.lublin.pl – Lubelski Lipiec΄80
W lipcu 2010 roku minie 30 rocznica strajków, jakie miały miejsce w lipcu 1980 roku w Lublinie i na Lubelszczyźnie (tzw. Lubelski Lipiec΄80). Była to główna część wielkiej fali strajków, które rozpoczęły się 1 lipca w WSK PZL Mielec i przeszły w ciągu tego miesiąca przez całą Polskę kończąc się w sierpniu 1980 roku powstaniem w Gdańsku [iSolidarności. W Lublinie symbolem lipcowych wydarzeń stał się strajk kolejarzy.

17 lipca 2010 roku w rocznicę tego strajku dla upamiętnienia Lubelskiego Lipca ΄80 i narodzin Solidarności wyjedzie z Lublina w ramach projektu artystyczno – edukacyjnego wagon2010.lublin.pl specjalny wagon. Będzie nim jechać grupa dziesięciu młodych osób. Jadąc przez całą Polskę, przez małe i duże miejscowości – śladami polskiego lata ΄80, śladami polskiej pamięci – wagon dojedzie 14 sierpnia do Gdańska, dokładnie w rocznicę rozpoczęcia strajków w Stoczni.