W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiery spektakli: Pręcik i Król Bul

Premiery spektakli: Pręcik i Król Bul
Data rozpoczęcia 2014-05-05
Godzina rozpoczęcia 18:30
Kategoria Występ

„PRĘCIK”
wg tekstu Maliny Prześlugi
inscenizacja: Wioletta Tomica
scenografia: Ludomir Franczak
występują: Marysia Ćwiklińska, Ania Domańska, Zosia Głos, Ala Kitaszewska, Joachim Kowalski, Laura Mgłowska, Aneta Sitarz, Nela Skrzypek, Michał Szymaniak, Ola Urban

Nadszedł dzień, w którym kapcie, budzik, poduszka i miś zorientowały się, że w łóżeczku nie ma dziewczynki. ICH DZIEWCZYNKI! Zaniepokojone przedmioty podejmują się próby dotarcia do prawdy, która okazuje się trudna. Dziewczynka jest chora i trafiła do szpitala. Ta wiadomość powoduje duże zamieszanie wśród bohaterów sztuki.

„KRÓL BUL”
wg tekstu Katarzyny Lengren
przygotowanie: Bartosz Siwek
konsultacja scenograficzna: Magdalena Franczak
scenografia: Jan Chorągiewicz, Natalia Goliszek, Julia Kowalczyk, Kasia Kowalczyk, Magda Kowalczyk, Natalia Kurzyńska, Oliwia Łazuka, Hania Napora, Wiktoria Świerk, Oskar Wiedro (uczestnicy warsztatów manualnych w DDK "Węglin")
występują: Kuba Basak, Marysia Bujak, Zuzia Bujak, Kasia Gierulska, Wojtek Grelak, Olga Pitucha, Ania Siwiec, Klaudia Winiarska

Przedstawienie „Król Bul” jest to historia o królu, którego bolą zęby. Całe królestwo staje na głowie aby znaleźć na to lekarstwo, tym bardziej, że ów się denerwuje, wtrąca sługi do więzienia, a nawet wypowiada wojnę swemu teściowi, także królowi. Znajdują się jednak śmiałkowie, którzy nie boją się gniewu Jegomości i postanawiają mu pomóc oraz przekonać do wizyty u dentysty. Tekst sztuki dla młodych adeptów rzemiosła aktorskiego z Grupy Teatralnej Dedeka stał się pretekstem do stworzenia wyrazistych postaci. Pomocne w tym procesie okazały się także rekwizyty wykonane przez dzieci uczestniczące w Warsztatach Rozwoju Manualnego w DDK "Węglin".

Wstęp wolny