W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezentacja prof. Wojciecha Wybieralskiego

Prezentacja prof. Wojciecha Wybieralskiego
Data rozpoczęcia 2015-11-07
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie ul. Grodzka 5a
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Objectified – reż. Gary Hustwit, 2009 rok, 75 min.

Objectified to dokument prezentujący naszą skomplikowaną relację z produkowanymi przedmiotami, a co za tym idzie ludźmi, którzy je projektują. Film jest spojrzeniem na kreatywną pracę, która stoi za każdym przedmiotem, od szczoteczki do zębów po gadżety technologiczne. To historia projektantów, którzy poddają ponownej ocenie nasz wyprodukowany świat. To również opowieść o osobistej ekspresji, tożsamości, konsumpcjonizmie i trwałości. Poprzez prawdziwy materiał i dogłębne rozmowy, film ukazuje twórczość wielu znanych światowych projektantów oraz wpływ jaki na nasze życie mają przedmioty przez nich zaprojektowane. Czego możemy nauczyć się o sobie patrząc na przedmioty jakimi się otaczamy? Czy możemy z nich wyczytać kim tak naprawdę chcielibyśmy być?

Wojciech Wybieralski – projektant przemysłowy i nauczyciel; urodzony w 1942 roku. Studiował na Wydziale Projektowania Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w katedrze Wzornictwa Przemysłowego, zdobywając dyplom w pracowni Lecha Tomaszewskiego (1967). W 1968 roku rozpoczął pracę w swojej macierzystej uczelni, gdzie współtworzył Departament Wzornictwa Przemysłowego (1977). Przez dwie kadencje, od 1984 do 1990 pełnił tam funkcję dziekana. Od 2003 roku pracował na Wydziale Wzornictwa i Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W latach 1984-2004 był przewodniczącym Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. W latach 1970-1990 wraz ze swoim zespołem stworzył około 100 projektów, głęboko zakorzenionych w zmieniających się realiach gospodarczych kraju. Wśród nich są projekty maszyn przemysłowych, urządzeń optycznych, samochodów, elektroniki, sprzętu medycznego oraz przedmiotów codziennego użytku wykonanych z materiałów syntetycznych. Wiele z tych projektów trafiło później do produkcji. Wojciech Wybieralski może pochwalić się m.in. tak kultowymi projektami jak powiększalnik fotograficzny „Krokus 69s”, rzutnik „Krokus AF” czy chlebak „Lamela”. 

Wymagana rejestracja >>> http://bit.ly/1S5Q0iw