W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Program interaktywny "To ja... kobieta"

Program interaktywny "To ja... kobieta"
Data rozpoczęcia 2019-03-08
Godzina rozpoczęcia 16:15
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5A
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Już 8 marca DDK SM "Czechów" zaprasza na program interaktywny "To ja... kobieta":
16:15 Spotkanie z Krystyną Rybicką pn. "Kobiety w sztuce"
Krystyna Rybicka - starszy kustosz, kierownik Filii 30 i Galerii 31  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, historyk sztuki – wykładowca Politechniki Lubelskiej, Wydział  Budownictwa i Architektury oraz Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania w Lublinie.

17:45 Recital autorski Kasia i Tomek
Duet "Kasia i Tomek", czyli Kasia Szczepaniak i jej mąż Tomek oraz piosenki, które powstały na przestrzeni minionych pięciu lat i powstają nadal. Dzielą się z publicznością nie tylko swoimi muzycznymi pasjami oraz spostrzeżeniami, emocjami i refleksjami Kasi, ale także budują niepowtarzalny klimat w czasie każdego koncertowego spotkania.
Kasia - poetka, autorka tekstów piosenek, scenariuszy teatralnych, bajek dla dzieci, animatorka, instruktorka i aktorka amatorskiego teatru dla dorosłych - wyśpiewuje siebie najlepiej jak potrafi.
Tomek - informatyk, fizyk o duszy artysty, człowiek wielu zainteresowań i talentów, aktor amatorskiego teatru dla dorosłych - akompaniuje Kasi na gitarze akustycznej najlepiej jak potrafi. 
 
Wydarzenie towarzyszące:
Wystawa zbiorowa pn. „Kobieta” w Galerii Pomost
Prace pochodzą z kolekcji  Galerii Pomost. Łączy je temat, różni forma. Wystawa jest próbą połączenia tej zróżnicowanej kolekcji w spójną całość. Prace w swej różnorodności odwołują się do stereotypu piękna kobiecej urody, ale też dyskutują z nim lub wręcz go łamią. Ukazują kobietę w jej relacji z otaczającym światem i w sytuacjach natury egzystencjalnej. Bywa, że przybierają formę abstrakcji, metafory,symbolu, by odzwierciedlić sferę seksualnosci i przeżyć wewnętrznych. Autorzy/autorki zdjęć: Katarzyna Rymarz, Katarzyna Weremko, Magdalena Wójcik, Zbigniew Wójcik, Tomasz Bosiacki, Agnieszka Gontarska, Agnieszka Kliczka, Magdalena Surma, Magdalena Malinowska, Paweł Totoro Adamiec, Tobiasz Papuczys, Paweł Snopek, Paweł Błachnio.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej