W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekcja filmu „Bogowie” z muzyką na żywo

Projekcja filmu „Bogowie” z muzyką na żywo
Data rozpoczęcia 2016-09-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1, Sala Operowa
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Koszt udziału od 40 zł do 80 zł
Kategoria Film

Projekcja filmu „Bogowie” (reż. Łukasz Palkowski) z muzyką na żywo z udziałem Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu. Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował Bartosz Chajdecki. Projekcja filmu odbędzie się w Światowy Dzień Serca. 

Film „Bogowie” (2014 r.) to historia o geniuszu polskiej medycyny – profesorze Zbigniewie Relidze, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził w 1985 roku udaną operację przeszczepu serca. W czasach, gdy tego dokonał, istniało powszechne przeświadczenie, że przeszczepy są działaniem wbrew naturze. Ten milowy krok postawiony przez profesora i jego zespół ze szpitala w Zabrzu zrewolucjonizował polską medycynę. Film opiera się na faktach i nakreśla trudne czasy, w których przyszło im działać, pokazując jednocześnie sylwetkę buntownika, który walczył o lepszy świat i uratował życie tysiącom ludzi, walcząc o każde serce. W postać profesora Religi wcielił się aktor Tomasz Kot.

Dzieło Łukasza Palkowskiego jest bez wątpienia jednym z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Fabuła, która jest oparta na prawdziwej historii, świetna gra aktorska, znakomite przygotowanie techniczne i wreszcie wspaniała muzyka. Nikt z nas nie wyobraża sobie dobrego filmu bez ścieżki dźwiękowej, chociaż muzyka komponowana do filmów jest dziełem autonomicznym, to połączenie obrazu z muzyką stanowi kompletne dzieło.  Dlatego chcielibyśmy zaprosić Państwa na projekcję filmu „Bogowie”, której towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo, skomponowana przez Bartosza Chajdeckiego z udziałem Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego z Zamościa. 24 września obchodzimy „Dzień serca” to dodatkowa okazja aby zainteresować się wydarzeniem. Jako instytucja kultury, chcemy włączać się do obchodów ważnych, społecznych akcji i propagować idee poprzez środki artystycznego wyrazu- dodaje Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.  

Bartosz Chajdecki (ur. 1980 r.) kompozytor młodego pokolenia, tworzy muzykę filmową, teatralną i telewizyjną. Jego działalność kompozytorska zaczęła się w wieku dwunastu lat. Był uczniem Zbigniewa Preisnera, a po kilku latach współpracował już z krakowskim Teatrem Akne, realizował muzykę m.in. do spektaklu "A Little Requiem for Kantor", za którą został wyróżniony nagrodą Fringe First na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu, natomiast sam spektakl był pokazywany za granicą, w Anglii, Niemczech, Francji i Brazylii.  Studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem. Współpracował z Yale School of Drama, New York School of Visual Arts, a także Teatrem Samuela Becketta w Londynie. Po wykonaniu autorskiego utworu „Destination Unknown”, po koncercie w Londynie organizacja EAJC (European Association for Jewish Culture) zainteresowała się jego twórczością i postanowiła przyznać mu w 2004 roku stypendium na dalszy rozwój. Na początku lat 2000 zaczął pisać muzykę dla polskich seriali i spektakli, za soundtrack do „Czasu Honoru” został nominowany w 2011 roku do nagrody IFMCA za najlepszą muzykę do serialu telewizyjnego. Komponował muzykę także do takich produkcji jak: „Chichot losu”, „Misja Afganistan”. „Baczyński”, „Bogowie”, a także wielu innych.

Projekcja filmu wraz z koncertem odbędzie się 24 września, o godzinie 19:00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Bilety w cenach od 40 zł do 80 zł dostępne są na www.eventim.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Saturn, Media Markt oraz w kasie biletowej CSK. Punkt kasowy będzie czynny w poniedziałki
i środy w godzinach 8 00 – 16 00 oraz wtorki, czwartki, piątki i soboty w godzinach 10:00 – 18:00.
Punkt informacyjno-kasowy znajduje się na parterze przy wejściu głównym od Placu Teatralnego przy Centrum Spotkania Kultur..  

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej