W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekcja i spotkanie autorskie z twórcą filmu pod tytułem „Krasnobród w krainie Roztocza”

Projekcja i spotkanie autorskie z twórcą filmu pod tytułem „Krasnobród w krainie Roztocza”
Data rozpoczęcia 2013-10-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

„Krasnobród w krainie Roztocza” – film turystyczno-krajoznawczy, ukazujący piękne zakątki Roztocza, historię znanego sanktuarium w Krasnobrodzie oraz muzeum regionalne.
Czas trwania 53 min.

Janusz Hanas urodził się 18 kwietnia 1949 roku w Biłgoraju skąd w 1967 roku, po ukończeniu liceum wyemigrował dalej „do szkół”. Do Biłgoraja już nie powrócił, osiadł na stałe w Lublinie. Malarz, grafik, autor setek olejnych pejzaży ukazujących piękno Lubelszczyzny, uczestnik wystaw malarskich zbiorowych i indywidualnych. Były operator Telewizji Lublin, realizator reportaży i filmów dokumentalnych, reżyser, założyciel Lubelskiej Wytwórni Filmowej. Twórca wielu filmów promujących walory turystyczno-krajoznawcze Lubelszczyzny, autor reportaży o Monako, Antibes, Lazurowym Wybrzeżu Francji i Loppiano w Apeninach.
W 2012 roku laureat Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie. Za realizacje filmowe odznaczony medalem Lumen Mundi.

Powiązane:

Dom Kultury LSM