W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

PROJEKCJA PRZENIESIONA / Kino w Teatrze Starym "Niepamięć"

PROJEKCJA PRZENIESIONA / Kino w Teatrze Starym "Niepamięć"
Data rozpoczęcia 2021-12-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Szanowni Państwo,
z przyczyn niezależnych od organizatora projekcja filmu "Niepamięć" została przełożona z 18 października na 6 grudnia 2021 r.
Przepraszamy za niedogodności.

"Niepamięć"
(Mila / Apples)
Grecja, Polska, Słowenia 2020
Kolor, 90 min
Reżyseria: Christos Nikou
Scenariusz: Christos Nikou, Stawros Raptis
Zdjęcia: Bartosz Świniarski
Obsada: Aris Servetalis, Sofia Georgovasilis, Anna Kalaitzidou, Argiris Bakirtzis

W kraju panuje tajemnicza pandemia: nieoczekiwanie, z chwili na chwilę, ludzie tracą pamięć. Bohater, którego również dotknęła amnezja, dołącza do programu terapeutycznego, staranie wykonując zalecenia lekarzy. Kolekcjonuje doświadczenia, które mają zastąpić utracone wspomnienia. Czy jednak terapia się powiedzie? Scenariusz filmu powstał, zanim ktokolwiek spodziewał się wybuchu pandemii. Ta przydała filmowi dodatkowych znaczeń, ale i bez nich ta z pozoru futurystyczna opowieść ma wymiar uniwersalny.
To poruszająca historia utraty i poszukiwania ucieczki przed cierpieniem wpisanym w ludzką kondycję. Nośności przydają jej ascetyczne, mądre zdjęcia Bartosza Świniarskiego, dla którego „Niepamięć” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagroda:

  • MFF Chicago 2020: Srebrny Hugo za scenariusz

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych