W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki Bartosza Rdułtowskiego „Tajne operacje. PRL i UFO”

Promocja książki Bartosza Rdułtowskiego „Tajne operacje. PRL i UFO”
Data rozpoczęcia 2013-10-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie literackie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na promocję książki Bartosza Rdułtowskiego „Tajne operacje. PRL i UFO”.

Spotkanie poprowadzi Ewa Hadrian
Spotkaniu będzie towarzyszyła projekcja filmu „Niezidentyfikowany obiekt latający” (2005, scen. i reż. Natasza Ziółkowska-Kurczuk)

Bartosz Rdułtowski, urodzony w 1973 roku. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publicysta, dokumentalista i wydawca. Twórca prestiżowej serii „Militarne sekrety”. Od ponad dwudziestu lat tropi zagadki historii, zwłaszcza związane z tajnymi projektami i operacjami wojskowymi. Jest autorem kilkunastu książek i kilkudziesięciu artykułów. Do jego najgłośniejszych publikacji należą: „Syndrom V-7” (2003) oraz trzytomowe opracowania: „Podziemne tajemnice Gór Sowich” (2007–2011) i „Ostatni sekret Wunderwaffe” (2007–2011). Jest również współautorem scenariusza do filmu „Tajemnica Riese” oraz autorem scenariusza i reżyserem filmu „Riese – syndrom tajemnicy”.


10 maja 1978 roku w małej podlubelskiej wsi Emilcin doszło do zdarzenia, które trwale zapisało się w archiwach polskiej i światowej ufologii. Przybyła na miejsce ekipa, z socjologiem Zbigniewem Blanią na czele, po kilku tygodniach bezprecedensowego śledztwa doszła do zaskakującego wniosku. Tak zwany „incydent emilciński”, którego świadkiem był prosty rolnik Jan Wolski, został uznany przez specjalistów za autentyczny przypadek bliskiego spotkania z UFO i jego załogantami. Przez trzydzieści pięć lat opinii tej nikt nigdy nie podważył, a zdarzenie w Emilcinie było uznawane za najlepiej zbadany i najbardziej wiarygodny polski przypadek kontaktu z UFO.
Czy jednak opinia publiczna poznała prawdę na temat Emilcina? Z tym pytaniem postanowił się zmierzyć Bartosz Rdułtowski – badacz tajemnic historii, znany z tropienia mistyfikacji i demaskowania mitów. Jego poszukiwanie rozwiązania emilcińskiej zagadki doprowadziło do odnalezienia dokumentacji, której nikt przed nim nie oglądał, oraz do świadków, z którymi nikt wcześniej nie rozmawiał. Ta książka to raport z pasjonującego śledztwa. Przedstawiona w niej historia pokazuje, jak – kawałek po kawałku – polskiej ufologii wydzierany jest jej największy sekret. Co zatem wydarzyło się 10 maja 1978 roku w Emilcinie? Bartosz Rydułtowski stwierdza: „To, co odkrywałem, zapierało mi dech w piersiach! Wyłaniająca się przede mną prawda była SZOKUJĄCA!”.

W czasie spotkania będzie można nabyć promowaną książkę!

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej