W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki Grzegorza Filipa "Miłość pod koniec świata"

Promocja książki Grzegorza Filipa "Miłość pod koniec świata"
Data rozpoczęcia 2016-03-31
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Czytelnia Naukowa Biblioteki Lublin, ul. Narutowicza 4
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie serdecznie zaprasza na promocję książki Grzegorza Filipa "Miłość pod koniec świata".
Spotkanie poprowadzi Ewa Hadrian
Fragmenty książki przeczyta Dorota Julianna Mościbrodzka

Grzegorz Filip (1958), pisarz, publicysta, redaktor, pochodzi z Lublina. Ukończył polonistykę. Pisze powieści, uprawia publicystykę kulturalną i naukową, redaguje miesięcznik „Forum Akademickie”, adresowany do świata naukowego. Ma żonę i troje dzieci. Prowadzi blog literacki. Redagował kwartalnik literacki „Kresy”, był współtwórcą serwisu o muzyce współczesnej „Nowa Muzyka”, uprawiał grafikę, pisywał o sztuce i muzyce, współpracował z radiem, recenzował płyty jazzowe, pracował na uniwersytecie. Opowiadania i fragmenty powieści publikował w czasopismach „Akcent”,„Arcana”, „Fraza”, „Kresy”, „Odra”, „Pogranicza” i „Topos”. Jest autorem zbioru opowiadań Teoria strun (2010) oraz powieści Studnia (2013) i Miłość pod koniec świata (2016). Laureat stypendium twórczego Prezydenta Miasta Lublin. Wkrótce ukaże się jego nowa powieść Pomiędzy. Czyta książki, słucha muzyki, latem kocha rower i pływanie, zimą przerzuca się na łyżwy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej