W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki Małgorzaty Przytuły - Sawickiej "Dni złego słońca"

Promocja książki Małgorzaty Przytuły - Sawickiej "Dni złego słońca"
Data rozpoczęcia 2009-06-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Promocja

Fragmenty książki zaprezentuje Małgorzata Żurakowska
Spotkanie poprowadzi Ewa Hadrian

Małgorzata Przytuła – Sawicka z zawodu reporterka radiowa, z zamiłowania podróżniczka. Wędruje z plecakiem po wszystkich kontynentach (z wyjątkiem Antarktydy). Nie tropi sensacji, katastrof i zbrojnych konfliktów. Niezwykłości szuka w codziennym życiu i prostych ludziach. Jej gawędy radiowe z cyklu „ABC globtrotera, czyli prywatny słownik Małgorzaty Sawickiej” przez kilka lat były emitowane na antenie Radia Lublin, a w 2002 r. zostały wydane drukiem. Wielokrotna laureatka różnych konkursów ogólnopolskich na reportaż dźwiękowy (60 nagród i wyróżnień), a także zdobywczyni Grand Prix 2001 na międzynarodowym festiwalu sztuki radiowej w Hvarze, organizowanym w Chorwacji przez Europejska Unię Radiową (EBU). Dni złego słońca są jej prozatorskim debiutem.

„Lektura obowiązkowa dla tych, którzy stan wojenny wciąż noszą w sobie, nie dokonując z nim obrachunku, i dla tych, którzy mrocznych czasów nie pamiętają, a przyszło im żyć w nowej rzeczywistości. Jednych i drugich zafascynują pełnokrwiste postaci bohaterów, plastyczny opis polskich i australijskich warunków oraz intrygująca fabuła. Dni złego słońca czyta się jednym tchem. To opowieść o kobiecie, która wyrusza do Australii, by odnaleźć ojca swego dziecka. W czasie wędrówki przez australijski outback, spotkań z dziwakami i oryginałami w buszu czy kopalniach opali wspomina dzieciństwo i młodość oraz dramat wyborów po wprowadzeniu stanu wojennego”.
Małgorzata Żurakowska, "Rozmowy o książce" Radio Lublin

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej