W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki "Prawosławie. Światło ze Wschodu”

Promocja książki "Prawosławie. Światło ze Wschodu”
Data rozpoczęcia 2010-01-21
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Biblioteka Wojewódzka, ul. Narutowicza 4
Kategoria Spotkanie

W programie:
-Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie pod dyr. Andrzeja Boubleja
-Wystąpienie Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla, Ordynariusza Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej
-Odkrywać skarby Prawosławia – prezentacja publikacji Prawosławie. Światło ze Wschodu – dr hab. Krzysztof Leśniewski, prof. KUL, kierownik Katedry Teologii Prawosławnej w Instytucie Ekumenicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II


Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski, abp Sawa na temat książki:
Książka niniejsza, na którą składa się kilkadziesiąt artykułów z różnych dziedzin teologii, ale też historii i współczesności, stanowi poszerzoną wersję publikacji, która ukazała się dziesięć lat wcześniej i spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony czytelników. Słowami znanych i cenionych teologów, historyków i badaczy mówi ona o Prawosławiu w sposób jasny i przejrzysty. Nie omija przy tym tematów trudnych czy kontrowersyjnych. Ponad wszystko jednak prezentuje nieprzemijające piękno naszej wiary i głębię naszej duchowości. Piękno to przekazują i opisują zarówno autorzy polscy, jak i zagraniczni, których teksty przełożono na język polski z angielskiego i rosyjskiego. Dodatkowo zaświadcza to o powszechności Prawosławia, jednej z podstawowych ontologicznych cech naszego Kościoła. Zachęcając czytelników do lektury niniejszej pracy, żywię nadzieję, że dla wiernych prawosławnych posłuży ona do pogłębienia wiedzy na temat swojej wiary, zaś dla wiernych innych wyznań będzie doskonałym wprowadzeniem w naukę i historię Kościoła prawosławnego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej