W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki „Śladem ojców”- spotkanie z Zygmuntem Markiem Miszczakiem

Promocja książki „Śladem ojców”- spotkanie z Zygmuntem Markiem Miszczakiem
Data rozpoczęcia 2016-09-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Domu Kultury LSM, ul. K. Wallenroda 4a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z autorem książki „Śladem ojców” - Zygmuntem Markiem Miszczakiem. W trakcie wieczorku wystąpi także znany piosenkarz, współtwórca Lubelskiej Federacji Bardów Jan Kondrak, który zaprezentuje swoją nową piosenkę, napisaną do tekstu jednego z wierszy Z. Miszczaka. Jest to zbiór wierszy patriotycznych, swoiste kalendarium historyczne, obejmujące wybrane wydarzenia i naświetlające postaci z historii Polski. Autor kładzie w nim nacisk na chrześcijański charakter naszego dziedzictwa narodowego. 

Zygmunt Marek Miszczak urodził się 3 marca 1965 r. w Lublinie. Ukończył Wydział Prawa Kanonicznego i Nauk Prawnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (1994 r.). W związku ze swoją działalnością polityczną w opozycji demokratycznej, m. in. w Konfederacji Polski Niepodległej, był w okresie od 5 maja 1982 do 25 października 1982 r. internowany; kilkakrotnie był za swoją działalność skazywany orzeczeniami Kolegiów ds. Wykroczeń. Publicysta, redaktor i drukarz pism podziemnych, kolporter wydawnictw niezależnych. W latach 1990-1994 był radnym Rady Miejskiej I Kadencji w Lublinie.

Powiązane:

Dom Kultury LSM