W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki Stanisława Popka

Promocja książki Stanisława Popka
Data rozpoczęcia 2010-11-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Promocja

Promocja książki prof. zw. dra hab. Stanisława Popka pt. "Psychologia twórczości plastycznej"

Program spotkania:
Słowo o Autorze – red. Waldemar Michalski
Słowo o książce – dr hab. Cezary Domański
U progu tajemnic twórczości plastycznej – prof. zw. dr hab. Stanisław Leon Popek
Spotkanie poprowadzi – Ewa Hadrian

„Psychologia twórczości plastycznej” jest pierwszą monografią naukową w polskiej literaturze psychologiczno-estetycznej dotycząca tej problematyki. W świetle najważniejszych teorii psychologicznych XX wieku poddano analizie ponad 100 wybitnych twórców i ponad 25000 wytworów plastycznych dzieci i młodzieży. Książka jest efektem 30 lat badań naukowych prof. Stanisława Leona Popka nad twórczością plastyczną, wykorzystuje również osobiste doświadczenia i przemyślenia Autora – psychologa, malarza i literata. Publikacja wieńczy największe badania w zakresie tej tematyki prowadzone po II wojnie światowej.

Stanisław Leon Popek – ur. 20 lutego 1936 r. w Korytynie na Zamojszczyźnie. Zajmuje się psychologią różnic indywidualnych, psychologią zdolności, twórczości i sztuki. Studiował wychowanie plastyczne, historię sztuki, pedagogikę i psychologię.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej